BAKANLIĞIMIZDAN ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI VE ENGELLİLERİMİZ İÇİN LİFT DONANIMLI MİNÜBÜS

            Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “İllerde Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Faaliyetlerinde ve Engellilerin Taşınmalarında” kullanılmak üzere sağlanan 51 Adet Lift Donanımlı (Engelli Asansörlü) minibüsün Anahtar Teslim Töreni 24 Ağustos 2016 tarihinde Saray Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi. Araçlar Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi tarafından ilgili il müdürlüklerinden gelen ihtiyaç talepleri ve il müdürlüklerindeki araç durumları dikkate alınarak belirlenen 51 ildeki görevli personele törenle teslim edildi.
            Anahtar teslimlerini gerçekleştiren Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi,lift donanımları ile engelsiz olarak tasarlanan bu minibüslerle illerimizde engellilerimizin ulaşım ihtiyacına Bakanlık olarak derman olmayı, erişilebilirlik çalışmalarının da hızlı bir şekilde yürütülmesini amaçladık. Bu araçların yetkilileri olan sizlerden ricamız, bu araçların hiçbir şekilde garajlarda bekletilmeden, sürekli bir şekilde illerimizdeki engelli vatandaşlarımızın hizmetine koşmasıdır” şeklinde konuştu.
                 Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün göstermiş olduğu hassas çalışmadan ötürü il müdürlüğümüz olarak teşekkür ederiz.Sonraki Sayfa: KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK CİNSEL İSTİSMARI ÖNLEMEDE ÇOCUK EĞİTİMİ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ