GAZİANTEP-ŞANLIURFA GEZİSİ

 
            Batman Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kalmakta olan engellilerimizin imkânlar doğrultusunda dönem dönem il içi ve il dışı geziler planlanmaktadır. Engellilerimizin bu gezilerle psiko-sosyal süreçlerini desteklemek ve rehabilitasyonlarına katkı sağlamak ve toplum ilişkilerinin gelişmesi amaçlanmaktadır. Engellilerimiz açısından bu yıl ilimize yakın olan tarihi ve turistik illere geziler ile başlanmıştır. Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde bir gün konaklayarak gezi düzenlenmiştir. Yapılan geziye engellilerimizden 8 kadın engelli katılımı sağlanmıştır.
           2001 yılında açılan toplam 3720 kuş türünü barındıran bir kuş kafesi, 2950 balığı barındıran bir akvaryum, maymun evi, sürüngen evi ve diğer hayvanlar için oluşturulmuş özel bölümler bulunan Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi gezildi. Hayvanat Bahçesinde engellilerimiz Safari Turu yaptılar.
          Gaziantep’ten Şanlıurfa iline geçilerek gece burada konaklanmıştır. Engellilerimiz ile Şanlıurfa’da önce merkezde bulunan tarihi Urfa Çarşısı gezildi. Daha sonra Balıklı göl ve çevresi gezilmiştir. Şanlıurfa’da Vezir Konağı ve şehir merkezi turu yapılmıştır. Bu sırada engellilerimizin bir kaçı yerel kıyafetler giyerek fotoğraf çekimleri gerçekleştirilerek hoşça vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Dönüş yolunda Diyarbakır iline geçilerek akşam yemeği için kısa bir gezinti yapılarak Batman’a dönülmüştür. 


Sonraki Sayfa: KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI

Önceki Sayfa : ERİŞEBİLİRLİK İZLEME VE DENETLEME KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI