15 TEMMUZ GAZİSİNE ANLAMLI ZİYARET

        Vali Ahmet DENİZ,  eşi Olcay DENİZ hanımefendi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit ÇİÇEK'ten 15 Temmuz gazisi Abdullah AĞAYA'yı evinde ziyaret ettiler. 

        Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe kalkışması sırasında 15 Temmuz gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki direnişte silahla vurularak gazi olan Abdullah Ağaya’yı evinde ziyaret eden Vali Deniz, eşi Olcay Deniz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek  aile ile bir süre sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

        Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Vali Deniz, “ Abdullah kardeşimiz 15 Temmuz gecesi  on beş günlük ikiz bebeklerini bırakarak İstanbul Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki direnişe katılarak gazi oldu. Kahraman bir duruş sergiledi. 249 şehidimiz ve 2 binden fazla gazimiz var. Biz bu yürekli şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde buradayız. Biz onlara minnettarız. Şehitlerimiz ülkemizin tapusu, gazilerimiz ise canlı tarihidir.  O gece ülkemizin tüm meydanlarından olduğu gibi Batman’da da binlerce insanımız al bayrağını alarak, bu hain terör örgütüne karşı, dimdik ayaktaydılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu milletimizin kahramanca ve onurlu duruşu sayesinde bu belayı defettik. Ama saldırılar bitmiyor. O gün hain terör örgütünü kullananlar otuz yıldır PKK terör örgütünü, DEAŞ’ı kullanıyorlar. Bize düşen birlik ve beraberlik içerisinde bu yapılara karşı mücadele etmektir” diye konuştu.

           Ziyaret sırasında Vali Deniz'e Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Demir eşlik etti.

 

 


Sonraki Sayfa: İLİMİZDE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Önceki Sayfa : ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ