19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

            “19 Eylül Gaziler Günü”, ilimizde Valilik bahçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

              Törene; Vali Ahmet Deniz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan Ayturan, Vergi Mahkemesi Başkanı Barış Çelik, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, kamu kurum yöneticileri, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yahya Görmüş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyesi gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.
 
            Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devan etti.

            Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği çelenginin Atatürk Anıtı'na bırakılmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gazilerimiz adına Kıbrıs Gazisi Mehmet Güneştekin yaptı.
 
       Güneştekin konuşmasında;  “Tarihimizde şehitlik ve gazilik onuru vardır. İnsanlarımız bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı ve kutsal değerleri için yaşar.  Milletimiz bunun en güzel örneğini Atatürk’ün öncülüğünde Kurtuluş Savaşında yapmıştır. Tarihimiz böyle kahramanlık örnekleriyle doludur. 15 Temmuz FTÖ terör örgütü darbe kalkışmasında şehit Ömer Halis Demir ve onun gibi vatan sevdalıları bu zalimleri hüsrana uğrattılar” ifadelerinde bulundu.

         Tören sonunda Sayın Valimiz Ahmet Deniz, gazilerle yakından ilgilenerek, sohbet edip  daha sonra gazi aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirildi. Gaziler Günü dolayısıyla; Sayın Valimiz Deniz ve beraberindeki  protokol üyeleri ile Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek,  şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet edip, sorun ve isteklerini dinledi.

Sonraki Sayfa: 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNDE İLİMİZDEKİ GAZİLERİMİZ UNUTULMADI

Önceki Sayfa : BATMAN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ EL SANATLARI VE GİYİM TEKNOLOJİLERİ SERGİSİ