25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE START VERİLDİ

        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimizin yürütücülüğünde  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü Etkinliklerine Batman İli genelinde Tüm Kamu kurum ve Kuruluşlarına afiş asımı, broşür dağıtımı ile start vermiştir. Ayrıca şehrin otobüs durak ve raketlerine Kadının Statüsü Genel Müdürlüğümüzün göndermiş olduğu ve şiddet yaşanması durumunda gerekli yönlendirmeleri içeren farkındalık arttırıcı billboardlar asılmıştır.
     Bu yıl 2 haftaya yayılacak olan 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü Etkinliklerine 6284 Sayılı yasa, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi hizmetlerini tanıtıcı eğitim çalışmaları yapılacak ve 06-07-08.11.2017 tarihlerinde yapılacak 2018-2020 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı ile devam edilecektir. Kadına Yönelik şiddet ve her türlü ayrımcılık ile mücadelemiz hizmet politikası olan şiddete sıfır tolerans ilkesi ile hizmetlerimiz sürecektir.


Sonraki Sayfa: 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜNDE ''KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR'' STANDI AÇILDI