ENGELLİLERİMİZ MUĞLA GEZİSİNDE

              Batman Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kalmakta olan engellilerimizin katılımıyla 19.05.2017-25.05.2017 tarihleri arasında Muğla iline gezi gerçekleştirilmiştir. Bu geziyle Engellilerin psiko-sosyal süreçlerini desteklemek, rehabilitasyonlarına katkı sağlamak ve toplumla ilişkilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Muğla ili Fethiye İlçesinde konaklama yapılarak Muğla Merkez, ilçeleri ve güzergâh üzerindeki bazı illerde  turistik ve tarihi yerler ziyaret edilmiştir.  Geziye 8 kadın engelli  katılmıştır.
            Oldukça eğlenceli geçen gezide ilk durak Adana ili M. Şükrü TÜLAY ÇODEM Müdürlüğü olmuştur. Burada bir gece konaklayan engellilerimiz çok iyi ağırlanmış ve kuruluşta kalan kızlarımızla tanışmaları sağlanmıştır. Fethiye’de Engellilerimiz gezi süresince Fethiye Engelsiz Yaşam Merkezi’nde konaklamışlardır. Fethiye, Ölüdeniz, Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz, Akyaka, Denizli, Pamukkale, Adana ve Konya’da tarihi ve turistik mekanlar gezilerek eğlenceli ve keyifli bir gezi gerçekleştirilmiştir.
          Engellilerimiz, dönüşte tekrar M. Şükrü TÜLAY ÇODEM Müdürlüğünde bir gece konaklanarak Seyhan baraj gölünde kahvaltı yapılarak ilimize dönüş yapılmıştır. Alınan geri bildirimlerde engellilerin bu geziden çok memnun kaldığı gözlemlenmiştir.


Sonraki Sayfa: AİLE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA "EĞİTİCİ EĞİTİMİ" BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

Önceki Sayfa : ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ONURUNA İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ