Erken Yaşta ve Zorla Yapılan Evlilikler ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Konusunda Farkındalık Projesi

            Vali Yardımcımız Sayın Serap ÖZMEN ÇETİN başkanlığında toplanan 2017 1. Dönem Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda ilimizde Erken Yaşta ve Zorla Yapılan Evlilikler ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda çalışmalar Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü(Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü), Batman Üniversitesi(Sosyoloji Anabilimdalı), Batman Belediyesi ile Eylül ayında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

      Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü ve Sosyoloji Anabilimdalı Başkanlığı’ nın koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında sosyoloji bölümü öğrencileri mahalle mahalle kapı kapı gezerek Erken Yaşta ve Zorla Yapılan Evlilikler ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda farkındalık ve bilinç yükseltme çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan saha çalışmalarında özellikle erkeklerin toplanma alanları olan kahvehanelerde farkındalık çalışmaları yapılmaktadır. İmzalanan protokolle hedeflenen Batman’ ın tüm mahallelerinde şiddet ve erken yaşta evlilikler konusunda bir farkındalık yaratmaktır.


Sonraki Sayfa: SAYIN VALİMİZ AHMET DENİZ İLE EŞİ OLCAY HANIMEFENDİ VE İL MÜDÜRÜMÜZ ÜMİT ÇİÇEK TARAFINDAN ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

Önceki Sayfa : 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLİMİZDE ÇOŞKU İLE KUTLANDI