İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNCE SOKAKTA ÇALIŞAN VE ÇALIŞTIRILAN ÇOCUKLARA YÖNELİK SOSYAL AKTİVİTELER DÜZENLENDİ

         İl Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Hizmet Müdürlüğünde Sokakta çalışan çocuklar, risk altında bulunan, madde bağımlısı, suça sürüklenen ve sosyo-ekonomik düzeyi düşük olan aile  çocuklarına yönelik kültür, sanat, sportif faaliyet kursları açarak çocuklarımız topluma kazandırılmak hedeflenmektedir. Kurslara devam eden çocukları Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü bünyesinde yerel ve Türkiye şampiyonalarında mücadele etmektedirler.
        Çocukların yeteneklerine göre El sanatları, Resim,  Basketbol, Futbol, Masa Tenisi, Tenis, Tekvando, Atletizm, Yüzme kurslarına yönlendiriliyor. Şu anda 80 çocuğumuz okul saati dışında kalan zamanlarda Futbol, Basketbol, Tenis, Masa Tenisi, Tekvando gibi kurslara yönlendirilmektedirler. Okullar yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarımızın motivasyonunu artırmak ve kaynaştırmak amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde 26.01.2018 tarihinde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde Dart, mini golf, boks torbası, okçuluk, Hint kınası çeşitli eğitsel oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilmiştir.

 

Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN BÜNYESİNDE BULUNAN ÇOCUKLARIMIZA YÖNELİK KARNE ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : 15 TEMMUZ GAZİSİNE “DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI'' VERİLDİ