İLİMİZDE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

İlimizde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”  etkinlikleri şehitlerin kabir ziyareti ve şehitlerin ruhuna okunan Mevlidi Şerif programı ile başladı.
 
ŞEHİTLERİN KABRİ ZİYARET EDİLDİ
 
Vali Ahmet Deniz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”  etkinlikleri kapsamında Seyitler Mahallesindeki Karşıyaka Mezarlığında aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek, dua etti.
 
Kabir ziyaretlerine, Vali Deniz’in yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hüseyin Topuz, İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan, kamu kurum yöneticileri, şehit aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şehitlerimizin kabirleri başında İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından Okunan Kuran-ı Kerim'in Hatim Duasının ardından tüm şehitlerimizin ruhuna dualar edildi.
Kabir ziyareti sırasında şehitlerimizin kabrine çiçek bırakan Vali Deniz, şehit yakınlarıyla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. 
 
 ŞEHİTLERİMİZ RUHUNA MEVLİDİ ŞEFİR OKUTULDU
 
Vali Deniz, daha sonra Kudret Camisi'nde 15 Temmuz şehitleri için oktulan Mevlid-i Şerif programına katıldı.
Bahçelievler Mahallesinde Kudret Camisinde düzenlenen Mevlid-i Şerif programına çok sayıda vatandaş katılarak, şehitler için dua etti.
 
Program öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Deniz “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamın şehitlerimizin kabrini ziyaret edildiğini belirterek, şehitler için dua edildiğini ifade etti.
 
Vali Deniz, “Şehitlerimiz için mevlidi şerif okunacak. Bu ülkenin asıl sahipleri şehitlerimizdir. Onların mirasına sahip çıkmalıyız. Onlar var ki, biz varız. Şehitlerini unutan devlet ayakta kalamaz. Hepimiz biliyoruz ki, 15 Temmuz gecesi tanka, silaha, mermiye ve ölüme yürüdüler,  onurlu bir şekilde şehit oldular. Şehitlik makamı en yüce makam, mekânları cennet olsun. Onlara layık olmak ve Vatanımızın, milletimizin birlik ve beraberliği için gece gündüz demeden çalışacağız” diye konuştu.
 
Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen darbe teşebbüsünün gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılması gerektiğini belirten Vali Deniz, “15 Temmuz'da bu milletin Çanakkale ruhuyla nasıl hareket ettiğini; gençlerimize, çocuklarımıza ve yarınlarımıza anlatmak için bugün çok önemlidir” dedi.
 
Mevlid-i Şerif programının ardından, programa katılan vatandaşlara yemek ikramı yapıldı.


Sonraki Sayfa: KURULUŞLARIMIZA VALİ AHMET DENİZ VE EŞİ OLCAY DENİZ'DEN ANLAMLI BAYRAM ZİYARETİ

Önceki Sayfa : 15 TEMMUZ GAZİSİNE ANLAMLI ZİYARET