İLİMİZDE ''2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ" ÇOŞKU İLE GERÇEKLEŞTİ

     ''2 Nisan 2018 tarihindeki “Dünya Otizm Farkındalık Günü'' kapsamında, Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireylerin diğer bireylerle eşit haklara sahip olduğu bilincinin geliştirilmesi, farkındalığının arttırılması ve Otizm Spektrum Bozukluğu konusunda duyarlılığın oluşturulması amacıyla düzenlenen " 2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ " ne İl Müdürümüz Ümit ÇİÇEK, İl Müdür Yrd. Yusuf GAYRETLİ, Kamu Kurum ve Kuruluş yöneticilrti, STK temsilcileri, İİ Müdürlüğümüzün personeli ve Batman halkı katıldı.Yürüyüşte “Otizmi Farket, Kabul Et, Bizimle Yürü” sloganının yer aldığı pankartlar taşındı.  Davul zurna eşliğinde Batman Valiliği önünden başlayan yürüyüş Atatürk Parkına kadar sürmüştür.
   Ayrıca Kamu binalarına Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla mavi ışıklar yansıtılacatır.Etkinlik çerçevesinde katılımcıların ellerindeki mavi balonları havaya bırakması ile tamamlandı.  

 


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE AİLE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNCE DİYANET İŞLERİ VE MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE ANKA TEMEL EĞİTİMİ VERİLDİ