İLİMİZDE “DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI ’’ TÖRENİ DÜZENLENDİ

      İlimizde bir şehit yakını ve iki gaziye “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'' verildi.Valilik konferans salonunda düzenlenen ''Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'' törenine Sayın Valimiz Ahmet DENİZ, İl Müdürümüz Ümit ÇİÇEK, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Coşkun UÇARCILAR, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa DEDE, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, şehit ve gazi yakınları katıldı.Törende şehit yakını ve gazilere hitaben kısa bir konuşma yapan Vali DENİZ, “Ülkemiz, milletimiz ve devletimiz adına sizlere teşekkür ediyorum. Sizler devletimizi ve bizileri şereflendirdiniz. Şehitlik ve gazilik mertebesi bizim kültürümüzde hiçbir rütbeyle kıyaslanamaz.
       ''Biz, sizlere minnettarız” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına Vali DENİZ tarafından, 01.05.2016 tarihinde Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünde görevli iken, DEAŞ terör örgütü tarafından yapılan bombalı saldırıda şehit olan Polis Memuru Yusuf ERİN’in Eşi Rabia ERİN’e, 15 Temmuz Gazileri Abdullah AĞAYA ve Ayhan TAŞDEMİR’e “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” takdim edildi.
      
     Tören sonrası şehit yakını ve gazilerle yakından ilgilenen Vali DENİZ, kendileriyle bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.


 


Sonraki Sayfa: ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ ALDI

Önceki Sayfa : DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI 15 TEMMUZ DEMOKRASİ GAZİMİZE TAKDİM EDİLDİ