MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SOSYAL HİZMET MERKEZİ İLE KAMER VAKFI ORTAKLIĞINDA SAVAŞ MAĞDURU SURİYE’Lİ KADINLARA EĞİTİM VERİLDİ

       İl Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık birimi ile KAMER Vakfı ortaklığında 16.02.2018 tarihinde Savaş mağduru Suriye vatandaşı ve yerelde bulunan kadınlardan oluşan 30 kişiye eğitim verilmiştir.
       Ülkemize sığınan herkesin bizim sahip olduğumuz hak ve fırsatlara sahip olması gerektiği bilinciyle hareket edilerek sığınmacı kadınlara yönelik programların aktarılmasında Kamer Batman Koordinatörü Meral Tunç BARANOĞLU gerekli rehberlik hizmeti eğitimini vererek kadınların yürütülen çalışmalara dahil olmalarını sağlamıştır.
      Mağduriyetlerini giderebilecek veya destek olabilecek hizmetler ile kurum ve kuruluşların tanıtımları noktasında Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Sosyal Çalışmacı Hasan ADAN ve Sosyolog Ümran ÇİÇEKLİ tarafından verilen eğitim; ailelerin sosyo-ekonomik durumları da göz önünde bulundurularak yerinde eğitim ilkesi ile katılımcı vatandaş hanesinde gerçekleştirilmiştir.


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SOSYAL HİZMET MERKEZİMİZDE SPORTİF FAALİYETLERDE BULUNAN ÇOCUKLARA GİYİM YARDIMI YAPILDI

Önceki Sayfa : MERKEZ PTT VE ŞUBELERİ ENGELLİ ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLDİ