SAYIN VALİMİZ AHMET DENİZ, ENGELLİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Vali Ahmet Deniz,  Eşi Olcay Deniz ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Merkezi'ni ziyaret etti.
 
Ziyaret sırasında Vali Deniz'e, Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek ve İl Müdür Yardımcısı Abdulgani Kavak eşlik etti.
 
Engelsiz yaşam merkezinde kalan vatandaşlarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Deniz ve Eşi Olcay Deniz,  Engellilere çeşitli hediyeler vererek,  engellilerin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladılar. Yetkililer, Yaşam Merkezini gezerek incelemelerde bulunan Vali Deniz'e,  yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Yaşam merkezinde kalan vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Deniz, Ülkemizin son yıllarda diğer alanlarda olduğu gibi,  sosyal hizmet alanında  da ciddi ilerlemeler kaydettiğini ifade etti.
 
Bakıma muhtaç, engelli ve toplumun dezavantajlı grupları için  Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezlerinin çok önemli olduğunu belirten Vali Deniz, "Bu merkezlerde engelli vatandaşlarımıza yüksek standartlarda imkânlar sunuyoruz. Bu hizmetler, başta engellilerimiz ve onların yakınları olmak üzere bizleri de memnun etmektedir. Burada kalan vatandaşlara, aile ortamını aratmayacak düzeyde hizmetler sunulmaktadır" dedi.
 

ENGELLİLERDEN EL SANATLARI SERGİSİ

 
Vali Deniz, daha sonra Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan vatandaşlar tarafından üretilen el sanatlarının sergilendiği sergiyi gezerek incelemelerde bulundu. İnceleme ve ziyaretin ardından Vali Deniz yaşam merkezinden ayrıldı.
 

ENGELLİLERİMİZ İÇİN EĞLENCE PROGRAMI

 

Engellilerimiz için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Batman Real Konak Otelde, otel yetkililerinin katkılarıyla düzenlenen eğlence ve canlı müzik programında engellilerimiz hoşça vakit geçirdiler. Sayın Valimizin eşi Olcay Deniz ve Garnizon Komutanın eşi Nebiye Güney de engellilerimizin mutluluklarına ortak oldular.    

 


Sonraki Sayfa: ŞEHİT AİLELERİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Önceki Sayfa : Çocuk Hakları Eğitimi