ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ONURUNA İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

             Valiliğimiz tarafından  şehit  yakınları ve gaziler onuruna iftar yemeği verildi.
 
             TP Kristal Park tesislerinde düzenlenen iftar programına; Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz,  Belediye Başkan Vekili Hacı Murat Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Şenol Taşkale, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Akbal, Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Nuri Türkmen, Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit ÇİÇEK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Abdulgani KAVAK, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, gazi ve şehit dernekleri yöneticileri ile çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı.
 
İftar öncesi Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz masaları dolaşarak, iftar programına katılan şehit yakını ve gazilerle yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.
 
Daha sonra bir konuşma yapan Vali Deniz, iki gün önce Şırnak Şenoba'da helikopter kazası sonucu şehit olan  13 kahraman vatan evladımızın  ve  Diyarbakır Lİce ilçesinde  şehit olan askerlerimizin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, "Mekanları cennet olsun, milletimizin başı sağ olsun" dedi.
Yüzyıllardır dış güçler tarafından Türkiye'ye yönelik saldırıların devam ettiğini belirten Vali Deniz, ülkemize saldıranlar Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda başaramadıklarını 15 Temmuz'da piyonlarını kullanarak saldırdıklarını belirterek, "Bu millete saldırdılar ama, bu milleti dize getiremediler, getiremeyecekler" diye konuştu.
 
Türk Milleti'nin tarihte hiç bir zaman esaret altında yaşamadığını vurgulayan Vali Deniz,  "Çünkü bu millet asil bir millet, 'ölürsem şehit , kalırsam gazi olurum' diyen bir millettir. Böylesi onurlu bir milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum.  Bu millette  diz çöktüremeyecekler,  çünkü evladını, eşini ve yakınını vatana feda etmiş ama; sorulduğu zaman da 'vatan sağ olsun' diyebilen sizler varsınız, kahraman gazilerimiz var. Sizlerin hakkını hiç bir şekilde ödeyemeyiz. Bu millet size minnettardır. Sizin için ne yapsak azdır"
 
Terörle mücadelenin  sonuna kadar devem edileceğini  vurgulayan Vali Deniz, " Devletimiz şehit yakınlarımız ve  gazilerimizle ilgili bir birçok düzenleme yaptı, yapmaya da devem ediyor. Bu sizin için bir lütuf değil bir haktır. Bu, devletin ve bizlerin görevidir. Bir ve bütün olarak bu coğrafyada başta bölücü terör örgütü olmak üzere hangi terör örgütü olursa olsun bir tek silahlı terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar korucularımızla, polisimizle, askerimizle, jandarmamız ve halkımızla beraber bu mücadelemiz devam edecek. Bu topraklar huzurlu topraklar olacak ve olmaya da başladı" şeklinde konuştu.
 
Konuşmanın ardından şehit yakını ve gazilerle yakından ilgilenen Vali Deniz,  sorunlarını dinledikten sonra iftar programı sona erdi. 


 
 


Sonraki Sayfa: ENGELLİLERİMİZ MUĞLA GEZİSİNDE

Önceki Sayfa : KORUYUCU AİLELERİMİZ ADINA DÜZENLENEN İFTAR PROGRAMI