ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ

         “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Şehit Yakınları ile Gaziler ve Aileleri Onuruna 14 Temmuz'da verilen yemekte şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldiler.
 
        TP Kristal Park tesislerinden düzenlenen yemeğe; Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan Ayturan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hüseyin Topuz, İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan ve kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri ile çok sayıda şehit yakını, gazi ve aileleri katıldı. 
 
        Yemek öncesi masaları dolaşan Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, şehit yakınları, gazi ve aileleri ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.
 
        Yemekten sonra bir konuşma yapan Vali Deniz, biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece bu millete hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade etti.
 
        Darbenin ilk saatlerinde itibaren Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Batman halkı meydanları doldurduklarını vurgulayan Vali Deniz, “Batmanlı hemşerilerim vatanına, milletine, bayrağına ve demokrasiye sahip çıkarak, yürekli bir duruş sergiledi. Aynı tavrı, PKK terör örgütüne karşı da gösteriyor ve göstermeye de devem ediyor. Çünkü PKK terör örgüt de FETÖ terör örgütü de birilerinin piyonu. Bu terör örğütü bu millete kan ve gözyaşı dışından başka birşey vermemiştir. Bu coğrafyada tek bir silahlı terör örgütü üyesi kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlı bir şekilde devem edecektir. 
 
         Yarın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün  birinci yıl dönümü, bu günü unutturmamak adına tüm meydanlarda tek vücut olacağız ki,  bu hainler birdaha hainlik yapmaya cesaret etmesinler. dedi
 
         Bu duygu ve düşüncelerle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bu ülke için vatan ve bayrak için şehit olan tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize ise uzun ömürler diliyorum ” diye konuştu.

Sonraki Sayfa: 15 TEMMUZ GAZİSİNE ANLAMLI ZİYARET

Önceki Sayfa : SN VALİMİZ AHMET DENİZ'DEN ÇOCUK EVİMİZE BAYRAM ZİYARETİ